Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Герасименко Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зуєва Н. О. 
Особливості метаболічних порушень у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, хворих на цукровий діабет ІІ типу / Н. О. Зуєва, Т. І. Герасименко, Л. О. Метелиця, С. М. Альохіна, А. С. Єфімов // Ендокринологія. - 1999. - 4, № 2. - С. 141-145. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: цукровий діабет ІІ типу, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Герасименко Т. В. 
Оценка факторов рискованного поведения, влияющих на интенсивность распространения ВИЧ-инфекции среди молодежи в Одессе / Т. В. Герасименко, С. В. Поздняков, Л. Я. Могилевский, А. М. Щербинская // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2003. - № 1. - С. 48-52. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проведено анкетування молоді та наркозалежних (1 248 осіб) для вивчення інформованості з проблем ВІЛ/СНІДу, особливостей сексуальної поведінки та ставлення до наркотиків. Визначено групи поведінкового ризику, які становили у вузах - 38 - 62 %, ПТУ - 53 %, школі - 26 %. Жінок у порівнянні з чоловіками було в групі ризику значно менше. Правильна самооцінка ризику інфікування становила в вузах - 7 - 16 %, ПТУ - 10 %, школі - 29 %, у групі наркозалежних - 72 %. У групі з високоризикованою поведінкою немає адекватної самооцінки реальної можливості інфікування ВІЛ. Рівень повної інформованості про шляхи інфікування, групи ризику та заходи профілактики ВІЛ дуже низький (3 - 33 %), а самооцінка знань дуже завищена (60 - 80 %). Рівень повної інформованості в учнів ПТУ вдвічі, а в учнів шкіл у 10 разів нижчий, ніж у студентів вузів та наркозалежних. Молодь можна розділити на дві категорії, перша з котрих характеризується високою інформованістю разом з високоризикованою поведінкою, друга - низькою інформованістю разом з високоризикованою поведінкою. До 70 % респондентів вважають можливим зміну ризикованої поведінки на менше ризиковану в разі одержання достовірної та об'єктивної інформації щодо ВІЛ/СНІДу. В Одесі є всі передумови (зростання кількості наркозалежних та хворих на інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом, лібералізація статевих відносин, проміскуїтет та брак навичок здорового способу життя, особливо серед молоді) для подальшого стрімкого розвитку епідемії. Зазначене вище потребує зміни спрямованості інформаційних програм з акцентом на практичну реалізацію навичок профілактики інфікування ВІЛ в повсякденну практику.


Ключ. слова: ВИЧ/СПИД, молодежь, рискованное поведение, информированность
Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Герасименко Т. В. 
Факторы риска ВИЧ-инфицирования женщин фертильного возраста / Т. В. Герасименко, С. В. Поздняков, Л. Я. Могилевский, А. М. Щербинская, З. И. Могилевская, Т. Я. Москаленко, В. И. Одинец // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2002. - № 1. - С. 103-106. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Зважаючи на поширення ВІЛ-інфекції в Україні особливе занепокоєння викликає втягнення в епідемічний процес жінок фертильного віку, зокрема, вагітних. Під час аналізу встановлено, що в Одеській області кількість ВІЛ-інфікованих вагітних у 1995 - 2000 рр. зросла у 17,2 рази. З метою вирішення цієї проблеми потрібне створення умов для усунення небезпеки зараження вагітних. З використанням методу дозорного епіднагляду обстежена 741 вагітна жінка. Встановлено, що позашлюбні статеві контакти, статеві стосунки з багатьма партнерами, вільний спосіб життя, практика незахищеного сексу на тлі довіри до партнера сприяють значному збільшенню загрози ВІЛ-інфікування та виникнення СНІД у жінок, особливо вагітних. Слід вважати пріоритетним створення програм, які передбачають формування здорового способу життя, зокрема, в сексуальних відносинах.


Ключ. слова: ВИЧ/СПИД, распространенность, беременные, сексуальное поведение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)599.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герасименко Т. В. 
Особливості епідемічного процесу ВІЛ-інфекції у Північно-Західному Причорномор'ї : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т. В. Герасименко; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2004. - 21 c. - укp.

Вперше в Україні на прикладі міста Одеси апробовано систему епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією, засновану на використанні методології дозорного епідеміологічного нагляду (ДЕН). Досліджено особливості розповсюдження ВІЛ-інфекції в регіоні (1987 - 2002 рр.). З'ясовано, що поширеність захворювання серед вагітних становить 1,11 %, хворих на туберкульоз - 15,30 %, у осіб з пневмонією - 11,61 %. Згідно з критеріями ВООЗ стадію епідемії в Одесі визначено як концентровану. Доведено епідеміологічну доцільність методології ДЕН як компонента цілісної системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією. Встановлено основні поведінкові фактори, що сприяють поширенню захворювання (безладні статеві зв'язки, незахищений секс, вживання наркотиків). Визначено питому вагу осіб з ризиковою поведінкою: серед вагітних даний показник складає 19,60 %, хворих на туберкульоз - 55,01 %, у осіб з пневмонією - 39,90 %, серед молоді - 51,12 %. Обгрунтовано необхідність впровадження в систему епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією методології ДЕН для визначення тенденцій розвитку поширення захворювання серед вразливих груп населення та оцінки реальної епідемічної ситуації в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Герасименко Т. В. 
Оцінка економічної ефективності геофізичних досліджень на початкових стадіях пошуків та розвідки родовищ вуглеводнів північного борту Дніпровсько-Донецької западини : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / Т. В. Герасименко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено розвиток і основні недоліки існуючих методик оцінювання економічної ефективності геофізичних методів за вивчення родовищ нафти та газу на території ДДЗ. Встановлено залежність між тривалістю геофізичних досліджень і приростом запасів вуглеводнів. Виявлено прямопропорційну залежність ефективності сейсморозвідки від промислово-технічних показників і практично повну відсутність кореляційного зв'язку з обсягами фінансування. Удосконалено метод оцінювання економічної ефективності комплексу польових геофізичних робіт. Наведено показник ефективності застосування розробленої геолого-економічної моделі для відпрацювання пошукових площ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305,450 + Д453.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Герасименко Т. В. 
Особенности эпидемического процесса туляремии в Степной зоне Украины / Т. В. Герасименко, Л. Я. Могилевский, З. А. Хабло, И. Т. Русев, В. Н. Закусило, А. Г. Стопчанская, М. В. Маликова // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2009. - № 1. - С. 64-71. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Представлены результаты анализа проявления эпидемического процесса туляремии в Степной зоне Украины за период с 1945 по 2007 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.77 + Р194.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Герасименко Т. М. 
Особливості використання спеціальних автоматичних регуляторів для нестаціонарних технологічних об'єктів / Т. М. Герасименко, А. П. Ладанюк // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2012. - № 2/3. - С. 11-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано властивості технологічних об'єктів, які відносяться до класу нестаціонарних. Створено спеціальні структури та використано спеціальні регулятори для забезпечення необхідної якості процесів керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-048.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Герасименко Т. В. 
Туляремія в Україні / Т. В. Герасименко, Л. Я. Могілевський // Сучас. інфекції. - 2010. - № 3. - С. 17-22. - укp.

Наведено результати ретроспективного аналізу еколого-епізоотичних і епідемічних проявів туляремії в Україні в цілому і на територіях окремих ландшафтно-географічних зон (Полісся, Лісостеп, Степ) за період 1945 - 2009 рр. Проведено аналіз і встановлено тенденцію щодо збільшення захворюваності на туляремію в Україні на сучасному етапі. Встановлено довготривалість проявів епізоотичної й епідемічної активності різних типів природних осередків в різних ландшафтно-географічних зонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.77-2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Герасименко Т. В. 
Зв'язок між епізоотичним та епідеміологічним процесами при туляремії в Україні / Т. В. Герасименко, Л. Я. Могілевський, З. А. Хабло, І. Т. Русєв, В. М. Закусило // Сучас. інфекції. - 2010. - № 4. - С. 27-32. - укp.

Наведено результати ретроспективного аналізу еколого-епізоотичних проявів туляремії в цілому в Україні та на територіях окремих ландшафтно-географічних зон (Полісся, Лісостеп, Степ) за період 1945 - 2009 рр. Встановлено тривалість і особливості прояву епізоотичної активності різних типів природних осередків туляремії в різних ландшафтно-географічних зонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.77-2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Герасименко Т. В 
Елементи педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського як виховні інновації у формуванні особистості студента - майбутнього сім'янина / Т. В Герасименко // Педагогіка і психологія. - 2009. - № 4. - С. 57-66. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано специфіку та впровадження елементів педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського як виховних інновацій у дошлюбну підготовку студентської молоді. Для визначення особливостей інноваційних елементів, їх специфічних рис, пізнання й порівняльної характеристики з іншими нововведеннями запропоновано класифікацію цих елементів. Акцентовано на творчому розвитку ідей В. О. Сухомлинського у дошлюбній підготовці молоді.

Проанализирована специфика и внедрение элементов педагогического наследия В. А. Сухомлинского как воспитательных инноваций в добрачную подготовку студенческой молодежи. Для определения особенностей инновационных элементов, их специфических черт, познания и сравнительной характеристики с другими нововведениями предложена классификация этих элементов. Акцентировано на творческом развитии идей В. А. Сухомлинского в добрачной подготовке молодежи.

analyzed the specificity and the introduction of elements of the pedagogical heritage V. A. Sukhomlinsky as educational innovation in premarital preparation of students. To determine the characteristics of innovative elements, their specific traits, knowledge and comparative performance with other changes proposed classification of these elements. Accented on the creative development of ideas V. A. Sukhomlinsky in premarital training for young people


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.358 + Ч33(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Герасименко Т. 
Особливості реалізації виховних інновацій у процесі дошлюбної підготовки студентської молоді / Т. Герасименко // Нова пед. думка. - 2007. - № 3. - С. 47-50. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто інноваційні аспекти підготовки особистості майбутнього сім'янина за умов сучасної вищої школи. Обгрунтовано концептуальні засади та особливості реалізації виховних інновацій у змісті та методиці дошлюбної підготовки студентської молоді.

Рассмотрены инновационные аспекты подготовки личности будущего семьянина в условиях современной высшей школы. Обоснованы концептуальные предпосылки и особенности реализации воспитательных инноваций в содержании и методике подготовки к браку среди студенческой молодежи.

The article deals with the innovative aspects of preparation of the person of the future family man in conditions of the modern higher school. Conceptual preconditions and features of realization of educational innovations in the maintenance and a technique of preparation for a marriage among student's youth are proved.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Герасименко Т. 
Умови ефективного впливу виховних інновацій на розвиток родинної спрямованості особистості студента / Т. Герасименко // Нова пед. думка. - 2007. - № 4. - С. 145-148. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито інноваційні підходи до побудови моделі процесу дошлюбної підготовки студентів. Визначено поняття "родинна спрямованість особистості". Виявлено соціально-інтеграційні, організаційно-діяльнісні та психолого-педагогічні чинники процесу дошлюбної підготовки студентської молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Герасименко Т. 
Інноваційні аспекти дошлюбної підготовки студентської молоді / Т. Герасименко // Нова пед. думка. - 2008. - № 2. - С. 25-29. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто інноваційну модель дошлюбної підготовки (ІМДП) як таку, що включає виховну діяльність, спрямовану на зміни у суспільстві та родині. Визначено її мету. У вигляді схеми розкрито зв'язок інноваційних аспектів дошлюбної підготовки (інноваційні процеси у всіх сферах життя, інноваційне виховання, ІМДП студентської молоді, виховні інновації як структурні елементи моделі, динамічні зміни у суспільстві). У вигляді таблиць представлено змістовно-цільову основу та психолого-педагогічне проектування особистості майбутнього сім'янина ІМДП студентської молоді за напрямами: соціально-економічним, морально-психологічним, юридично-правовим, господарсько-побутовим, сексуально-інтимним, демографічно-педагогічним, естетичним.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*643 + Ч481.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Герасименко Т. О. 
Аналіз господарської діяльності : навч. посіб. / Т. О. Герасименко, О. М. Мазуренко; Львів. комерц. акад. - Львів, 2014. - 319 c. - Бібліогр.: с. 314-318 - укp.

Висвітлено теоретичні основи та методику аналізу господарської діяльності промислових підприємств. Охарактеризовано предмет, об'єкти, завдання і метод аналізу господарської діяльності та його організаційно-інформаційне забезпечення. Викладено методику аналізу основних бізнес-процесів промислових підприємств: виробництво продукції з дослідженням впливу на нього основних засобів, трудові і матеріальні ресурси; доходи від реалізації продукції та фінансові результати господарювання. Розкрито методику аналізу фінансового стану. Висвітлено основи аналізу інвестиційної діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)301 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мельников А. М. 
Оцінка використання світових ресурсів мідьвмісної сировини / А. М. Мельников, Т. В. Герасименко // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2014. - № 5. - С. 123-127. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - визначення позиції та очевидних конкурентних переваг країн з найбільшими підтвердженими запасами міді на світовому ринку, встановлення основних особливостей світового ринку міді в кінці XX - на початку XXI ст., аналіз тенденцій розвитку світового ринку міді. Для обгрунтування результатів застосовано методи статистичного аналізу, використано елементи системного та комплексного підходів, маркетингові дослідження та методи експертних оцінок. Виявлено основні особливості світового ринку міді, з яких виділено ключові: висока концентрація виробництва міді в порівняно невеликій кількості держав; обмежений доступ на ринок міді учасників, які формують її пропозицію; збереження стабільної структури споживання у країнах упродовж останніх дванадцяти років; специфічне місце Китаю на світовому ринку міді. Визначено тенденції розвитку світового ринку міді у XXI ст., що відображають стійку пропозицію міді та мідного концентрату світовими лідерами-виробниками, зростання попиту на мідь з боку великих країн Азії на тлі загального зниження її споживання в усіх країнах світу у зв'язку зі світовою фінансовою кризою. Виділено етапи розвитку світового ринку міді, на базі виявлених тенденцій і чинників системно надано рішення в напрямі розвитку гірничодобувних підприємств у середньостроковій перспективі. Визначено можливість використання одержаних результатів і науково-обгрунтованих рекомендацій у роботі гірничодобувних підприємств під час розробки нових підходів до формування стратегічного напряму щодо підвищення їх конкурентоспроможності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.33 + У584.352.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Герасименко Т. В. 
Оцінка екологічної безпеки АЕС у разі впливів екстремальних природних явищ : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Т. В. Герасименко; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Київ, 2014. - 24 c. - укp.

Проаналізовано головні причини та екологічні наслідки Фукусімської катастрофи, результати Національного звіту про стрес-тести оцінювання екологічної безпеки українських АЕС з урахуванням уроків великої аварії, а також імовірнісних і детерміністських методів моделювання аварійних процесів. Обгрунтовано необхідність розвитку й удосконалення методичного забезпечення переоцінки екологічної безпеки систем та обладнання АЕС у разі спільного впливу запроектних екстремальних природних явищ. Розроблено та реалізовано методи переоцінки затоплення проммайданчиків АЕС Fukushima-Daiichi та Запорізької АЕС у разі спільного впливу запроектних землетрусів, ураганів і смерчів. Установлено, що хвиля затоплення проммайданчика АЕС Fukushima-Daiichi при запроектному землетрусі з магнітудою 9 балів значно (в 3 - 5 разів) перевищує проектні статистичні та детерміністські оцінювання. Визначено критерії та умови можливого затоплення проммайданчика Запорізької АЕС при спільному впливі запроектних землетрусів, ураганів і смерчів. Розроблено та реалізовано методи кваліфікації транспортно-технологічного обладнання та систем проміжного зберігання опроміненого ядерного палива. На прикладі енергоблоків Запорізької та Південно-Української АЕС визначено, що ці системи й обладнання зберігають працездатність при запроектних землетрусах на порядок вище оцінок проектних значень по відгуку прискорень сейсмічних впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Герасименко Т. В. 
Динаміка показників смертності та відносний ризик смерті від хвороби, зумовленої ВІЛ, залежно від геостатусу в Одеській області (2005 - 2010рр.) / Т. В. Герасименко // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 1. - С. 34-39. - укp.

Проведено аналіз динаміки та тенденцій смертності й розрахунок відносного ризику смерті від хвороби, зумовленої ВІЛ, залежно від геостатусу в Одеській області у 2005 - 2010 рр. Найвищі рівні смертності виявленні серед міського населення, серед міських чоловіків та у віковій групі 30 - 39 років. Встановлено тенденцію до зростання смертності серед сільського населення, особливо серед сільських жінок, й у віковій групі 50 років та старші, а також у віковій групі 25 - 29 років у міських поселеннях. Виявлено, що проживання у місті є фактором ризику смерті від хвороби, зумовленої ВІЛ, але його вплив з часом зменшується, а для осіб віком 25 - 29 років майже втратив значення, що може бути наслідком покращання виявлення ВІЛ-інфікованих, охоплення диспансеризацією й АРТ-терапією та дії профілактичних програм серед підлітків й молоді у сільських поселеннях.

Проведен анализ динамики и тенденций смертности и расчет относительного риска смерти от болезни, предопределенной ВИЧ, в зависимости от геостатуса в Одесской области в 2005 - 2010 гг. Наивысшие уровни смертности выявлении среди городского населения, среди городских мужчин и в возрастной группе 30 - 39 лет. Установленна тенденция к росту смертности среди сельского населения, особенно среди сельских женщин, и в возрастной группе 50 лет и старше, а также в возрастной группе 25 - 29 лет в городских поселениях. Выявлено, что проживание в городе является фактором риска смерти от болезни, предопределенной ВИЧ, но его влияние со временем уменьшается, а для лиц возрастом 25 - 29 лет почти потерял значение, которое может быть следствием улучшения выявления ВИЧ-инфицированных, охватывания диспансеризацией и терапией АРТ-терапией и действия профилактических программ среди подростков и молодежи в сельских поселениях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ОДЕ)023.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Герасименко Т. М. 
Автоматизоване управління солодосушаркою в класі нестаціонарних систем : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Т. М. Герасименко; Нац. ун-т харч. технологій. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше виконано системний аналіз солодосушарки та ідентифікацію процесу її функціонування в класі нестаціонарних систем, що надало можливість обгрунтувати необхідність використання нейро-нечіткої мережі для оцінювання показників та розробки системи автоматизації. Удосконалено метод одержання математичної моделі шахтної солодосушарки шляхом розбиття за зонами, яка описує статичні та динамічні властивості, та в якій враховано інтервали зміни параметрів, що характеризують різні режими роботи об'єкта. Розроблено метод опису статики та динаміки нестаціонарних об'єктів на основі інтервального оцінювання параметрів об'єкта, зокрема на основі використання функцій чутливості, що надало можливість виконати аналіз якості регулювання з різними регуляторами. Знайшли подальший розвиток підходи до оцінювання нестаціонарності об'єкта, зокрема способи управління та ідентифікації процесу функціонування нестаціонарних об'єктів на основі нейро-мережевої структури (нечітких множин). Розроблено структури системи управління для дослідження та аналізу якості перехідних процесів керування солодосушаркою з використанням системи адаптивного управління на основі нечіткого управління (Патент на корисну модель № 89465).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Глобалізаційні процеси в розвитку національних економік : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 31 берез. 2016 р., Львів. Ч. 1 / ред.: Г.І. Башнянин, Т.Г. Васильців, В.М. Жук, О.І. Копилюк, К.І. Редченко, В.С. Рудницький, В.І. Бачинський, Т.О. Герасименко, П.О. Куцик, А.П. Сава, Н.В. Семенишена; Львів. комерц. акад, Нац. ун-т "Львів. політехніка", Терноп. нац. екон. ун-т, ДВНЗ "Ун-т банківської справи", Львів. навч.-наук. ін-т, Білорус. торг.-екон. ун-т спожив. кооперації. - Тернопіль, 2016. - 293 c. - укp.

Визначено рівень включення України в прцеси глобальної взаємодії. Обговорено міжнародний досвід регулювання економіки. Проаналізовано окремі аспекти інвестиційної політики на регіональному рівні. Визначено умови підвищення конкурентноспроможності сільскогосподарских підприємств. Проведено оцінювання інвестиційного клімату в Україні. Обговорено конвергенцію транскордонного простору між Україною й ЄС за умов нових викликів глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356186/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Крисилов А. Д. 
Характеристики эпидемии туберкулеза: интегральная оценка, моделирование, визуализация, социально-экономические зависимости / А. Д. Крисилов, Л. Г. Авербух, С. В. Поздняков, В. А. Крисилов, В. В. Чумаченко, Т. В. Герасименко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 4. - С. 80-97. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Цель работы - получение целостной системной характеристики эпидемии туберкулеза (ТБ), в стране в целом и на отдельных административных территориях, путем построения интегральных показателей, их визуализация и уточнение пространственно-временных особенностей распространения заболевания, что позволяет создать комплексное представление об "образе эпидемии" и прогнозировать ее динамику. Использованы данные статистических ежегодников (Украина и Одесская обл.) и справочников "Туберкулез в Украине". Методологической базой настоящей работы является системный подход к описанию сложных объектов и процессов и сравнительный анализ агрегированных оценок эпидемии ТБ по областям и ряду городов Украины - в связи с социально-экономическим состоянием этих территорий и, частично, с их ресурсно-медицинской обеспеченностью, а также картографирование и другие приемы визуализации, - на базе специально разработанной целеориентированной многомерной векторной модели. Построены обобщенные характеристики эпидемии ТБ для различных административно-территориальных объектов Украины и выполнен сравнительный анализ ее динамики и социально-экономического состояния указанных территорий. Осуществлена визуализация результатов и издан соответствующий атлас. Выводы: описанная модель позволяет получить более достоверное представление об "образе" эпидемии. С ее помощью могут быть построены интегральные оценки других эпидемических процессов, ряда других сложных объектов. Разработанные подходы позволяют осуществлять объективный сравнительный анализ напряженности эпидемии на различных территориях (страны, регионы, области, районы), их ранжирование, с последующим изучением причин "отставания" ряда территорий и принятием мер по улучшению ситуации в них. Их использование также создает возможность достоверной оценки динамических тенденций эпидситуации за исследуемые периоды наблюдений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського